Кожен рік автомобілі стають безпечнішими, зручнішими та просунутішими з технічного погляду. Також, автозлодії не відстають у використанні технічних новинок. Викрадення авто стає простіше, з використанням інтелектуальних, а не механічних способів.
На даний момент, найпоширеніший вид угону – угон за допомогою ретранслятора. Так званий – метод “довгої руки”.
Ретранслятор – спеціальне обладнання, яке з’єднує два (у разі викрадення авто) радіопередавача, які віддалені один від одного. Зазвичай, злодії використовують ретранслятори радіус роботи яких – 2 км. Викрадають у такий спосіб автомобілі з безключовим доступом.
Під час угону авто використовуються два ретранслятори, щоб передати радіосигнали від штатного ключа до автомобіля. Як ви вже зрозуміли, у викраденні беруть участь 2 особи. Один з них знаходиться поруч із власником автомобіля. Відстань від власника для перехоплення радіосигналу має бути приблизно 1-2 метри. Другий злодій, у цей час, знаходиться поряд із автомобілем. Він, як це зробив би власник авто, просто береться за ручку дверей. Авто опитує ключ і отримуючи сигнал із ретранслятора – відчиняє двері. Для того щоб запустити двигун, авто вдруге опитує ключ і, знову, отримує підтвердження наявності ключі від ретранслятора.
Врятувати машину при такому методі угону може вторинна авторизація – спеціальна мітка або пін-код (певна послідовність натискання штатних кнопок). Сигнал від позначки подовжити неможливо. Сучасні мітки мають динамічний код, який змінюється дуже часто, щоб ретрансляція сигналу дала результат.